„Co byste jako děti chtěli od svých rodičů skutečně dostat? Já přesně to, co přináší tato kniha. Proč? Protože bych dostal výbavu pro vědomý život tvůrce své reality, zdraví a vztahů.” , říká o naší knížce Jan Vojáček, lékař, autor knihy Umění být zdráv 

Naše kniha vás originálním způsobem seznámí s tím, jak v dětech rozvíjet tzv. soft skills, tedy základní dovednosti potřebné pro spokojený život. Díky použitému koučovacímu a sebekoučovacím principu má velký význam nejen pro rozvoj dětí, ale také dospělých. V knize se například dozvíte, jak naučit děti pečovat o své tělo, aby dobře fungovalo, mělo dostatek energie a bylo v kondici. Naučíte se, jak “provádět” duševní hygienu a budovat dlouhodobou psychickou odolnost. Zjistíte, jak důležitá je sebeláska a jak o ni pečovat. Odkryjete oblast dovedností potřebných pro budování harmonických a funkčních vztahů. A najdete cesty, jak v životě růst a být úspěšní. 

Kniha je plná praktických nápadů, tipů a původních technik, které můžete s dětmi snadno a kdykoli použít. A co víc, kniha reflektuje současnou online dobu a jak se s ní vypořádat. Knihu oceníte ať už jste rodič, prarodič, učitel, školní psycholog nebo vedoucí zájmových kroužků. Kniha je návodem k okamžitému použití, jak poskytnout dětem dostatečnou výbavu k naplněnému a spokojenému životu.

Vydalo nakladatelství BizBooks | rok vydání: 2021 | formát: brožovaná kniha | počet stran: 216 | cena: 299 Kč

Pokud chcete mít v knize naše malé věnování, napište nám to do poznámky v Objednávce!

VOLNĚ DOSTUPNÉ NAHRÁVKY

Zaposlouchejte se do volně dostupných nahrávek k technikám obsaženým v knížce. Využijte je pro sebe nebo pro děti, které provázíte.

PŘÍLOHY A NAHRÁVKY KE STAŽENÍ

Pohodlně si stáhněte kteroukoli z příloh knihy nebo poslechněte další nahrávky k jednotlivým technikám. Použijte heslo uvedené v tiráži na první stránce knihy.

WORKSHOPY

Naším přáním je, aby se kniha stala užitečným pomocníkem pro děti, rodiče i učitele v rozvoji jednotlivých důležitých dovedností. Proto jsme připravily série workshopů, ve kterých si budete moci prožít to, co v knize nabízíme a ještě něco navíc. Vyberte si některý z workshopů pro sebe nebo pro své děti. Zažijte spolu s námi objevování technik z naší knihy.

pro děti

Tyto workshopy jsou určeny přímo pro děti od 6 do 12 let. Naučí se v nich, jak rozvíjet a využívat jednotlivé dovednosti obsažené v knížce.

pro rodiče

Pokud jste rodiče a chcete vědět, jak využít jednotlivé techniky z naší knihy pro vaše děti, pak tyto workshopy jsou právě pro vás.

pro učitele

Pokud jste učitelé a chcete vědět a zažít, jak využívat knížku a její techniky s dětmi ve výuce, pak se podívejte na naši nabídku těchto workshopů.

DOPORUČENÍ:

„…Když jsem se o knize chtěla dozvědět víc, zjistila jsem, že autorky pořádají i workshopy pro děti. Potřebovala jsem inspiraci, jak s knihou co nejlépe pracovat, a tak jsem neváhala a přihlásila dceru na první z workshopů. Ten probíhal ve velmi příjemné atmosféře…Mně se moc líbila role pozorovatele, kdy sleduji reakci svého dítěte pod vedením odborníka a dozvídám se o něm spoustu důležitých věcí, které mi předtím unikaly nebo zůstávaly skryté. Moc děkuji za přínosnou zkušenost a podněty a už se těšíme na další workshop plný emocí :).“  Petra Suquet

A TOHLE JSME MY

Hana Vykoupilová

Hana

Mgr. Hana Vykoupilová, Ph.D., PCC, Assoc. CIPD  –Mezinárodně certifikovaná koučka, lektorka soft skills, kvalifikovaná lektorka dalšího vzdělávání, architektka firemních vzdělávacích a rozvojových programů. Ve své praxi využívá celostní přístup k rozvoji potenciálu a posílení vnitřní moudrosti každého člověka. Působí pod vlastními značkami Inspirro. a Hanna.Vykoupilová. Je zakladatelkou portálu osobního rozvoje LearningHub. 

E-mail: hana.vykoupilova@inspirro.cz

Helena Zitková

Helena

Mgr. Helena Zitková, Ph.D.  – Lektorka dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti osobnostního rozvoje a inovativních přístupů a metod ve výchově a vzdělávání. Připravuje budoucí učitele anglického jazyka na jejich profesní dráhu v oblastech soft skills, obecné i oborové didaktiky a pedagogiky. Má bohaté zkušenosti s výukou na základní i střední škole i v soukromém a firemním sektoru. 

E-mail: zitkova@svetvzdelani.cz

Nemůžete se rozhodnout? Poslechněte si ÚRYVEK z knihy...

Přečtěte si DOPORUČENÍ!

„Tahle knížka mě chytla za srdce. A víte proč? Protože u ní můžete být s dětmi, mluvit s dětmi o věcech, o kterých se v dnešním světě moc nemluví. Učí děti a myslím, že i dospělé, jak mít svůj vnitřní svět, ve kterém nám je hezky, ať se tam venku děje cokoliv. Jak mít hlavu v pohodě, jak být sám se sebou spokojen a mít se rád, v tom nejlepším slova smyslu. To se dneska nikde neučí. Tahle knížka je pro děti, ale jsem si jistá, že dospělí si v ní najdou věci, které jim jako dětem nikdo neprozradil.“ 

Margareta Křížová, investorka a byznys mentorka, autorka knihy Z deníku investorky 

„V autorské dvojici se spojila odbornice na pedagogiku z akademického a školního prostředí s koučkou a specialistkou na lidské zdroje a osobnostní rozvoj z komerční sféry. Výsledkem je skvělá kuchařka pro osobnostní rozvoj dětí ve školách, doma, ale vlastně i rozvoj dospělých. Kniha je členěna do přehledných kapitol, které jsou doplněny řadou praktických tipů pro rodiče i učitele. Naleznete zde témata spojená s tělem, myslí, pocity i vztahy v kolektivu a v neposlední řadě je psána příjemně a čtivě.” 

Tomáš Blumenstein, ředitel Světa vzdělání a místopředseda Mensy ČR

Odborných knih, které chytají prach v mé knihovně, mám dost. Již teď vím, že kniha Připravte děti na život se do poličky ani nepodívá a bude v pohotovosti na mém pracovním stole.“

Kristýna Zrůstová, školní psycholožka

Autorky pochopily, co děti v poznávání života skutečně potřebují, aby mohly naplno prožívat pocity spokojenosti, radosti a štěstí z porozumění chodu světa a možností volby jejich vlastních životních osudů.“

Karel Rýdl, profesor pedagogiky

„Každý rodič, kterému záleží na svých dětech, si přeje, aby byly v životě zdravé, šťastné a spokojené. Umění být šťastný je dovednost, se kterou se někteří lidé narodí a jiní se jí musí teprve učit. Pokud ji začnou rozvíjet již v dětství, mají vyhráno na celý život! S vědomím tohoto rodičovského poslání mě při listování katalogem knih velmi zaujala publikace s názvem „Připravte děti na život“. 

Petra Suquet, maminka sedmileté účastnice workshopu pro děti

Líbí se vám záměr naší knihy? Staňte se jejími AMBASADORY!

Stáhněte si a vytiskněte informační leták a umístěte ho na nástěnku ve školce, škole, zájmovém kroužku nebo třeba do ordinace dětského lékaře. Děkujeme!